
Protein bananpannekaker 🤩
Protein banapannekaker til frokost 🤩
I helgene liker jeg å ha en litt ekstra lang og god frokost, med nypresset kaffe.
Det er en god start på dagen i mine øyne 🤗
Protein pannekaker med en nydelig frisk propud og ostemiks med lime, hakket sukkerfri sjokolade og jordbær 🤗
Som å spise en dessert til frokost 😋
Får du lyst på noe godt til kvelden, er dette et godt alternativ som kveldsmat som for de fleste dekke søtbehovet.
Røra gir ca 5 pannekaker. Lag gjerne ekstra når du først lager, så har du det klart til senere.
Ingredienser:
Ca 50 g havregryn
1 egg
1/2 moden banan
1/2 ts bakepulver
1/2 ts kardemomme
3 ss cottage cheese
1 eggehvite (ikke et must, bruk evt litt melk for å spe ut røra litt)
Jeg syns banan gjør de søte nok, men liker du de litt søte kan du ha i 1 ss sukrin gold.
Litt kokosolje/ smør til steking
Slik gjør du:
Bland alt i en bolle med en stavmikser. La røra svelle i noen minutter, før du begynner å steke. Stek de på middels varme i en stekepanne, snu den når luft boblene begynner å komme.
Idag serverte jeg pannekakene med en nylig frisk miks jeg egentlig skulle bruke til noe annet. Det ble en veldig god kombinasjon og ga en følelse at jeg spiste dessert til frokost 🤗

Miksen ble litt flytende, men veldig frisk og god.
Bland:
ca 100 g Philadelphia ost naturell light
1/2 propud vanilje
Riv av skallet på 1 lime + press lime juicen
Ha i litt sitron og lime zero saft om du vil ha den syrligere.
Hakk litt sukkerfri eller 70% sjokolade i biter, strø over og server med jordbær bringebær eller blåbær.
Har du tid og vil ha den fastere, blander du inn 2 oppløste gelatin plater og setter det i kjøleskapet til den stivner litt.
Legger ved noen forlag til serveringer under her.



Pannekakene er også veldig gode med brunost, cottage cheese og syltetøy, propud sjokolade og bær.
For oppskrift på tynne pannekaker som de på bildet under kan du gå inn her: http://pannekaker-%f0%9f%a4%a9-det-passer-til-en-hver-anledning-%f0%9f%a4%97

Håper det smaker🤗
Legg meg gjerne igjen en kommentar eller tagg meg med @sportybakern på Instagram og med #sportybakerhansen.
Det er alltid morsomt å se når dere prøver dere på oppskriftene mine ❤🙏

